16102621511_f966eabff0_z

Życie w Krakowie

Kraków to miasto wyjątkowe. Kochają je zarówno mieszkańcy jak i turyści. Rynek, Kazimierz to już miejsca kultowe. Tu tętni życie. Ale jest też druga odsłona Krakowa. To biura, firmy, cały finansowy świat. On zazwyczaj skupia się na obrzeżach miasta. Aby zapewnić mieszkania tej rzeszy pracowników, powstają nowe osiedla w Krakowie.

Czasami przypominają zwyczajne sypialnie i tak są też często nazywane. W ciągu dnia panuje tam idealna cisza i spokój. Co najwyżej małe dzieci wychodzą z opiekunkami na spacer. Dorośli mieszkańcy wracają do domu wieczorem albo w nocy. Ale ostatnimi czasy dał się zauważyć nowy trend na rynku budowlanym. Część firm postanowiła przenieść się właśnie na peryferie miasta. Z pewnością ma na to wpływ niższa cena.

Lokale użytkowe wynajem Kraków cieszy się coraz większą popularnością. Czasami wynajmowane są całe budynki, czasami pojedyncze biura. Ale tendencja jest już zauważalna. Powierzchnie biurowe do wynajęcia dostępne są zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w tych sprzed kilku lata. O cenie wynajmu w takim wypadku zazwyczaj decyduje standard wykończenia oraz dostępność potrzebnej infrastruktury. Wynoszą się więc ludzie, wynoszą się firmy. Niedługo centrum Krakowa będzie puste.

Życie towarzyskie przeniesie się w inne części miasta. Wszak nikt nie pojedzie specjalnie do centrum aby zjeść obiad czy wypić piwo z kolegami. W centrum zostaną tylko turyści. Na nich zawsze można liczyć.

źródło: http://fronton.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *