8247925386_bce4d97408_b

Deweloperzy

Nie da się nie zauważyć, że rynek nieruchomości mieszkaniowych i usługowych w naszym kraj w ostatnim czasie w niesamowicie dużym stopniu uzależnił się od różnego typu przedsiębiorstw deweloperskich. W zasadzie 60-70% ofert na obecnym rynku pochodzi właśnie od tego rodzaju firm. Dzięki sprzedaży mieszkań czy apartamentów oraz wynajem lokali handlowych, wielu inwestorów mogło zbić swoje wielkie majątki i rozwijać działalność na inne kraje.

Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze na samym początku lat dziewięćdziesiątych, a więc niedługo po zmianach ustrojowych w naszym kraju, lokale użytkowe, handlowe oraz mieszkania budowały głównie miejscowe spółdzielnie mieszkaniowe czy przedsiębiorstwa skarbu państwa. Jeżeli chodzi o prywatną działalność gospodarczą to na rynku nieruchomości spotkać można było jedynie kilkanaście czy kilkadziesiąt niewielkich firm, czasem nawet jedno, dwuosobowych, które dopiero zaczynały szukać swojego miejsca w tej branży.

Nie brakowało jednak ludzi z pasją, wizją, świeżymi pomysłami, którzy skopiować pewne trendy zaobserwowane np. na zachodzie Europy i przenieść je do Polski. Dzięki temu obecni czołowi polscy deweloperzy posiadają swoje liczne apartamenty oraz biura do wynajęcia w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu, a nawet poza granicami kraju i to oni decydują o obliczu miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *