new-york-224386_960_720

atrakcyjny Kraków

Nie ma co ukrywać, ale Kraków to bardzo atrakcyjne miasto dla nowych inwestorów. W te rejony Polski przyciąga ich przede wszystkim ilość turystów, jaka każdego roku pojawia się w Krakowie. Oprócz tego miasto oferuje również nowoczesne biura do wynajęcia w krakowie.

Takie zaplecze nieruchomości nie jest bowiem codziennością w wielu polskich miastach, które borykają się z problemami deficytu budżetowego. Dlatego też władze samorządowe nie ułatwiają prac inwestorom, którzy chcą budować coś w mieście. Mniejsze miasta mają także problemy z budownictwem mieszkaniowym. Nic więc dziwnego, że nowe mieszkania w krakowie sprzedają się jak „świeże bułeczki”. Kupują je nie tylko osoby, które planują osiedlić się w Krakowie na stałe, ale w głównej mierze ludzie, którzy zamierzają takie mieszkanie wynająć. Kraków poza wysoko rozwiniętą turystyką jest także ogromnym ośrodkiem akademickim.

Studenci bardzo często korzystają z wynajmu mieszkań, tym bardziej że przyuczelniane akademiki nie są w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych w swoich budynkach. Z kolei turyści pobudzają wynajem lokali użytkowych kraków. Nawet mimo tego, że w Krakowie sporo jest barów i restauracji, to wciąż powstają nowe. Z tego rodzaju lokali korzystają nie tylko przyjezdni, ale również studenci, którzy po zajęciach integrują się we wspomnianych lokalach. Jeżeli chodzi o ceny za wynajem pomieszczeń pod lokale użytkowe, to zależne są one przede wszystkim od usytuowania.

Im lokal znajduje się bliżej Starówki, tym cena za jego czynsz rośnie. Wiadomo również, że w takich lokalizacjach przychody właścicieli są wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *